W PRZESTRZENI POMIĘDZY POEZJĄ A KOMIKSEM autorzy: Rybb, Jasmina, Jeliel, Klaudyna
głosuj na poemixing
[ zobacz księgę | dopisz do księgi ]
środa, 09 lutego 2011
czwartek, 15 stycznia 2009
wtorek, 30 stycznia 2007
Kooperacja Międzynarodowa

Ostatnio na blogspocie odkryliśmy z Piotrem Szreniawskim, że poemiksy są tworzone również w Hiszpanii, mało tego, mają tam wieloletnią tradycję.
Co ciekawsze, samo pojęcie poemics zaistniało tam znacznie wcześniej aniżeli u nas. Nie chcę być złym prorokiem, ale to przełom, na który zapewne czekaliśmy.
Poniżej prezentuje prace powstałe z inicjatywy Piotra, który przedstawił moje rybbowe teksty (i dokonał tłumaczenia opowiadania o Błekitnym Wędrowcu na język angielski), zagranicznemu grafikowi Luc'owi


"Luciano to Hiszpan, zawodowy ilustrator. współpracował z wieloma czasopismami w Hiszpanii, ilustrował także książki. Studiował sztukę na kilku uczelniach Europy. Pisuje także poezję."

więcej o autorze tutaj


Rybb 2007

poniedziałek, 30 października 2006
Kieleckie Centrum Poemiksu


Obecnie w Kielcach działa czynnie szóstka autorów określanych mianem 'poemiksiarzy'. W naszym mieście zjawisko poemiksu zaistniało dzięki
Norbertowi Rybarczykowi. Później tematem zainteresowali się:
Jasmina Parkita, Marcin Białek, Klaudyna Kozieł. Wkrótce na poemixingu prace nowej autorki w kręgu poemiksing: Marty.

 Więcej informacji o osobach tworzących 'poemiksing' w dziale "o autorach"
Celem jaki przyświeca zrzeszonym na 'poemiksingu' autorom jest promocja sztuki poemiksu a także jej rozwój. Każdy z kieleckich poemiksiarzy inaczej interpretuje pojęcie poemiksu (określanego jako przestrzeń pomiędzy poezja a komiksem) szuka własnych rozwiązań graficznych i inspiracji.

W dziale tym zaprezentujemy własne przemyślenia odnośnie zjawiska poemiksu, relacje ze spotkań członków Kieleckiego Centrum Poemiksu a także informacje dotyczące naszych planów wydawniczych i promocyjnych.

Poemiksing ma już rok. Możliwe, że powstanie wydawnictwo drukowane

Zapraszam

Rybb